Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.


Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocy.

 

W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Roberta Chrząszcza. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować O. Fabianowi za całoroczny trud przygotowywania młodzieży do przyjęcia ostatniego już spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, natomiast rodzicom za posprzątanie terenów przykościelnych, skoszenie trawników oraz udekorowanie kościoła.

 

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

W przyszłą niedzielę 30 maja o godz. 16.30, na naszym cmentarzu parafialnym, będzie nabożeństwo majowe, w którym  Matce Bożej polecać będziemy także naszych zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

Już dzisiaj chcemy poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca Msza Święta w naszym kościele będzie o godz. 9.30, a po niej tradycyjnie procesja. Zmiana godziny spowodowana jest reorganizacją czasu procesji w Kalwarii Zebrzydowskiej, której Miejska Orkiestra Dęta także nam towarzyszy i uświetnia ceremonię. Aby mogła grać zarówno u nas, jak również w macierzystym mieście, musieliśmy o pół godziny przyśpieszyć czas Mszy Świętej w naszej świątyni.

 

W uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1200.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Wszystkim Kochanym Mamom, z okazji ich Święta 26 maja, życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia, posłuszeństwa dzieci i opieki Matki Najświętszej.