Niedziela Trójcy Najświętszej 7.06. 2020 r.


Dzisiejszą Niedzielą Trójcy Najświętszej kończymy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

W najbliższy czwartek 11 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną popularnie Bożym Ciałem. Tradycyjnie, po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy: 1-szy przy kaplicy Pojmania, 2-gi przy kaplicy “Żydowina”, 3-ci przy kaplicy Pożegnania z Apostołami i 4-ty przy Grocie Matki Bożej. O przygotowanie i ozdobienie ołtarzy prosimy Parafian mieszkających w pobliżu wspomnianych kaplic oraz wszystkich chętnych.

W uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1200.

Do udziału w procesji Bożego Ciała oraz w Oktawie, prosimy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek, młodzież do niesienia feretronów oraz starszych do niesienia sztandarów i baldachimu. Prosimy, aby w procesjach brały udział także dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej ubrane odświętnie oraz dzieci klas czwartych, które przeżywają rocznicę Komunii Świętej.

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30.

W sobotę 13 czerwca obchodzimy święto św. Antoniego z Padwy. W tym dniu także przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będą Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.