11 Niedziela Zwykła 14.06. 2020 r.


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, a zatem osobom, które przygotowały i ozdobiły kaplice i ołtarze, osobom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz niosącym poduszki, dzieciom komunijnym i rocznicowym, orkiestrze kalwaryjskiej, a także Wam, rodzice i opiekunowie, za zaangażowanie i świadectwo wiary. Dziękujemy także za nagłośnienie, a OSP za zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas procesji.

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w Oktawie Bożego Ciała prosimy wszystkich wiernych. Zakończenie Oktawy i błogosławieństwo wianków w czwartek.

W najbliższy piątek 19. czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie procesja eucharystyczna, podobnie jak przez Oktawę Bożego Ciała.

Młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w środę 17. czerwca. Z powodu pojawienia się w naszych okolicach pojedynczych przypadków koronawirusa prosimy, aby pierwszeństwo uczestniczenia we Mszy Świętej w tym dniu dać młodzieży bierzmowanej oraz ich rodzinom. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować O. Fabianowi za całoroczny trud przygotowania młodzieży do przyjęcia ostatniego już spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, natomiast rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie terenów przykościelnych i skoszenie trawników oraz udekorowanie kościoła.

Z racji bierzmowania w środę procesja eucharystyczna będzie po Mszy Świętej.

Spowiedź kandydatów do bierzmowania oraz Msza Święta celebrowana w ich intencji o zdanie egzaminów, a także próba przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek 15. czerwca o godz. 19.00.

Najbliższe spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy czwartek 18. czerwca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.