Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 8.00 na moście na Cedronie będzie poświęcenie palm oraz procesja do kaplicy Bramy Wschodniej, gdzie celebrowana będzie Msza Święta.
Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po katolicku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa przez czynny udział w bogatej liturgii.
Odwiedziny chorych we wtorek 30 marca od godz. 8.30. Udamy się tylko do tych chorych, którzy sobie tego życzą i będą zgłoszeni telefonicznie lub w kancelarii parafialnej.
W Wielki Czwartek celebrowana będzie Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, na pamiątkę ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Święte Triduum Paschalne.
W Wielki Piątek zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Od tego postu nie ma dyspensy. O godz. 15.00 – w godzinie śmierci Jezusa – odmówmy w gronie rodzinnym Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
W naszym kościele rozpoczniemy wtedy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia nie celebruje się Mszy Świętej. O godz. 17.30 Droga krzyżowa, a po niej wieczorna liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja trwać będzie do godz. 21.00.
Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do wieczornej liturgii o godz. 20.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Postarajmy się tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się chociaż 15 min. na adoracji. Na klęczniku będzie wyłożona kartka z rozpisanymi godzinami adoracji. Prosimy wpisywać się tak, jak w ubiegłym roku, aby przez cały dzień ktoś czuwał modlitewnie przy Panu Jezusie. Święcenie pokarmów co pół godziny na zewnątrz kościoła od godz. 9.00 do godz. 13.00. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Prosimy w tym dniu zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotni wieczór, o zmroku, o godz. 20.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w całym roku liturgia oznajmi nam Zmartwychwstanie Chrystusa. Na liturgię w tym dniu prosimy o zabranie ze sobą świec oraz krzesełek turystycznych, a także o zorganizowanie asysty do baldachimu, feretronów i chorągwi na Procesję Rezurekcyjną.
Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zapraszamy do udziału naszych Parafian i Sympatyków.
Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, a także w Poniedziałek Wielkanocny będą wg porządku niedzielnego.
Bardzo dziękujemy Panu Bogu i Wam za liczny i owocny udział w rekolekcjach parafialnych.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Życzymy Wam spokojnego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych, m.in. przez szczerą spowiedź i Komunię Świętą.