5 Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, w rocznicę peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Serdecznie witamy Ojca Flawiana Bularza – rekolekcjonistę z naszego klasztoru w Lublinie, który będzie nam towarzyszył w duchowej odnowie. Msze Święte z nauką dla wszystkich są o godz. 7.00 oraz 17.00. Podczas rekolekcji 15 minut przed każdą Mszą Świętą będziemy się modlić koronką do Bożego Miłosierdzia. Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu będą po Mszach Świętych wieczornych w niedzielę, poniedziałek i we wtorek. We wtorek od godz. 16.00 spowiedź rekolekcyjna. W środę zakończenie rekolekcji. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętych od poniedziałku do środy przeznaczone będą na potrzeby klasztoru w Lublinie, jako nasza wdzięczność o. Flawianowi za głoszone Słowo Boże. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program dostępny jest na stronie internetowej i w gablocie.

 

Dzisiaj przeżywamy już piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień, Niedzielą Palmową, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 8.00 na moście na Cedronie będzie poświęcenie palm, a następnie procesja do kaplicy Bramy Wschodniej, gdzie będzie celebrowana Msza Święta.

 

Pamiętajmy, że z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o godzinę do przodu, a Msze Św. wieczorne od przyszłej Niedzieli sprawować będziemy o godzinie 18.00.

 

W czwartek, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Podczas Mszy Świętej o 17.00 będzie można włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego, do której zachęcamy zwłaszcza młodzież bierzmowaną, narzeczonych, małżeństwa borykające się z trudnościami w poczęciu dziecka oraz każdego, kto chciałby przez 9 miesięcy, krótką, codzienną modlitwą opiekować się nienarodzonym dzieckiem. Prosimy zabrać kartki z bocznego ołtarza, które w czwartek złożymy po Komunii Świętej.

          

W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30,

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy Świętej o  godz. 12.00.

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 3.458 zł. Składamy Wam serdeczne “Bóg zapłać”. Ufamy, że w tym roku doczekamy się nowych, dostawianych ławek.

 

Pragnę serdecznie podziękować rodzinie Państwa Nowaków ze Stronia za solidne wykonanie nowych, metalowych drzwi do górnej części naszego kościoła oraz odnowienie lichtarzy na górnym ołtarzu. Za prace zapłaciliśmy tylko 4 tys. zł.

 

Na bocznym ołtarzu znajdują się cukrowe baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dzieła Caritas Archidiecezji Krakowskiej.