5 Niedziela Zwykła – 7.02.2021 r.


Wczoraj w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie sakrę biskupią przyjął nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej ks. Robert Chrząszcz, pochodzący z Kalwarii Zebrzydowskiej. Powierzajmy jego osobę w naszych modlitwach Matce Najświętszej i wypraszajmy dla niego potrzebne łaski.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W czwartek, 11 lutego, obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych i starszych do wspólnej modlitwy w naszym kościele. W tym dniu będzie czuwanie modlitewne. O godz. 16.00 rozważymy część różańca świętego. Także od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi, następnie o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zakończona wspólną adoracją oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie chorym i starszym uczestnictwa we wspólnej modlitwie.

 

Po przewie wracamy do spotkań biblijnych. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę 10. lutego po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

W najbliższym tygodniu jest tzw. “tłusty czwartek”. Jak co roku, misjonarze kapucyni zapraszają do włączenia się do akcji “Wyślij pączka do Afryki”. Za cenę jednego pączka afrykańskie dzieci otrzymają ciepły posiłek i pić będą czystą wodę z nowych studni. Szczegóły znajdują się na stronie pączek.kapucyni.pl oraz w gablocie.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Za życzliwość i składane ofiary na utrzymanie kościoła i naszego klasztoru składamy serdecznie podziękowania.