4 Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.


We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic przed Mszą Świętą. W dniu 2. lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry zakonne i braci zakonnych oraz inne osoby konsekrowane Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. W tym dniu będzie czuwanie modlitewne. O godz. 16.00 rozważymy dwie części różańca świętego. O godz. 17.00 Msza Święta z kazaniem, a po Mszy godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

 

W środę 3 lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszy Świętej udzielać będziemy błogosławieństwa gardeł poświęconymi świecami i błogosławić będziemy jabłka; natomiast w piątek 5 lutego, pobłogosławimy chleb, wodę i sól ku czci św. Agaty.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.

 

W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie.

 

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.