5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024

5 Niedziela Zwykła – 4 lutego 2024


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach Świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy :
  – w poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy w tym dniu będziemy na Mszach św. o godz. 7 i 18 święcić sól, chleb i wodę;
  – we wtorek – świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy;
  – w środę – św. Kolety, dziewicy;
  – w sobotę – św. Scholastyki, dziewicy;
 1. W niedzielę, 11. lutego, obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych i starszych do wspólnej modlitwy w naszym kościele. W tym dniu o godz. 9.30 rozważymy część różańca świętego. Podczas różańca będzie możliwość spowiedzi. Następnie o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zakończona wspólną adoracją oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie chorym i starszym uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
 2. Dziękujemy Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, Oazie Dzieci Bożych, Ministrantom i Lektorom za wczorajszą pomoc przy rozbieraniu szopki i bożonarodzeniowej dekoracji.
 3. Dziś Franciszkańska młodzież oazowa będzie sprzedawała, ciasta po każdej Mszy św., zapraszamy do smakowania wypieków wykonanych przez naszą młodzież. Fundusze pozyskane z rozprowadzanych ciast, będą przeznaczone na wyjazd dla młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać !
 4. W najbliższy poniedziałek 5 lutego, o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele.
 5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer “Gościa Niedzielnego” i czasopisma dla dzieci “Staś”.