4 Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 r.


W środę 2. lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Błogosławieństwo gromnic przed Mszą Świętą. W dniu 2. lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry zakonne i braci zakonnych oraz inne osoby konsekrowane Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

 

W czwartek 3. lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszy Świętej udzielać będziemy błogosławieństwa gardeł poświęconymi świecami i błogosławić będziemy jabłka; natomiast w sobotę 5. lutego, pobłogosławimy chleb, wodę i sól ku czci św. Agaty.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 12-dniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy: Fatimy, La Salette, Lourdes, Montserrat, Santiago de Compostela w dniach od 25. czerwca do 7. lipca b.r. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program i koszty znajdują się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”. Serdeczne zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

W dzisiejszym numerze “Gościa Niedzielnego” warto zwrócić uwagę na artykuł odpowiadający na pytanie: “Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem”. Zachęcamy do nabycia lektury “Gościa”.