4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024

4 Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024


1. W najbliższy piątek  2. lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Błogosławieństwo gromnic przed każdą Mszą Świętą. W dniu 2. lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry zakonne i braci zakonnych oraz inne osoby konsekrowane czyli poświęcone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
2. W sobotę 3. lutego, z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.00 będzie błogosławieństwo jabłek oraz obrzęd błogosławienia gardeł poświęconymi świecami. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
3. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych, do których przychodzi z Komunią Świętą o.Wiktoryn będą w piątek od godz. 9.00. W piątek od godz. 18.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
4. Parafia św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wojownicy Maryi, Męski Różaniec i Mężczyźni św. Józefa zapraszają do wspólnej modlitwy w sobotę 3. lutego. Rozpoczęcie o godz. 7.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kalwarii, a zakończenie w Sanktuarium. Szczegóły znajdują się na plakacie.
5. /nieaktualne/
6. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 1 lutego o godz. 19.00. Ojciec proboszcz serdecznie zaprasza.
7. Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele zostanie odprawiona w poniedziałek 5 lutego o godz. 19.00 – we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
8. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, nasza Młodzież Oazowa rozprowadzać będzie ciastka. Ofiary uzyskane z tej akcji posłużą na ich wakacyjny wyjazd formacyjny.
9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer “Gościa Niedzielnego”. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a także ojcu Tomaszowi, który dziś świętuje swoje imieniny zakonne życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.