4 Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.


Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do religijnego przeżywania tej uroczystej wieczerzy w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Jest to okazja – może jedyna w roku – do pojednania się, wyciągnięcia ręki na zgodę do kogoś z bliskich, znajomych czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Zachowajmy również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. Najważniejsze jest wewnętrzne przygotowanie do Świąt poprzez szczerą spowiedź i przyjęcie Komunii Świętej

 

Spowiedź Święta dzisiaj podczas Mszy Świętych, a w tygodniu od godz. 16.00. Natomiast w wigilię Bożego Narodzenia, spowiedź od godz. 7.00 do godz. 13.00.

 

W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia będzie Msza Święta o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Zapraszamy na Pasterkę o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Poczętego SOS.

 

W pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy Świętych niedzielny.

 

W noc sylwestrową zapraszamy serdecznie do naszego kościoła na Mszę Świętą o północy. Przywitajmy Nowy Rok będąc przy Panu Bogu.

 

Spotkanie rady parafialnej i grupy synodalnej będzie w poniedziałek 20 grudnia o godz. 18.00.

 

Młodzież oazowa rozprowadza dzisiaj ozdoby choinkowe i sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd podczas ferii zimowych.

 

W środę 22 grudnia podczas Mszy Świętej wieczornej harcerze przekażą naszej parafii “Betlejemskie Światło Pokoju”. Prosimy przynieść świece.

 

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

Wielu wiernych pyta, czy w tym roku będzie kolęda w naszej parafii. Ksiądz Arcybiskup decyzję w tej spawie pozostawił duszpasterzom. Jeżeli warunki się nie zmienią, to pragniemy nawiedzić naszych parafian, zarówno tych, z którymi mamy regularny kontakt, jak i te osoby, które nie interesują się życiem parafii. Kolęda jest sposobnością, aby dotrzeć zwłaszcza do tych parafian, z którymi mamy okazjonalny kontakt, a jest ich aż 70%. Około 30% parafian uczestniczy we Mszy Świętej w naszym kościele, około 30% uczestniczy we Mszy Świętej w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i około 40% parafian nie uczestniczy w ogóle w życiu religijnym parafii. W przyszłym roku przeżywać będziemy Misje parafialne. Chcemy dotrzeć z informacją i zaproszeniem do każdej rodziny. Czy się to uda, czas pokaże. Informujemy zatem, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27. grudnia w poniedziałek. Plan kolędy będzie podany w uroczystość Bożego Narodzenia.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Na czas bezpośrednich przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo cierpliwości i wzajemnej życzliwości.