3 Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.


Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii i klasztorze ojca Wojciecha Frączka – nowego duszpasterza. Życzymy mu z całego serca, aby służąc Panu Bogu i ludziom, cieszył się zdrowiem, obfitymi łaskami, opieką Matki Bożej i wewnętrzną satysfakcją płynącą z modlitwy i pracy duszpasterskiej.

 

Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, a od czwartku nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

Jutro, 13 grudnia, w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, modlić się będziemy o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny, a także za ofiary tamtego okresu. O godz. 19.30 zapalmy w naszych oknach Światło Wolności. Wyraźmy, także przez swoją modlitwę, wdzięczność wobec osób i rodzin, które znosiły represje walcząc o podstawowe prawa i wolność naszego narodu.

 

Dziękujemy grupie wiernych za wspólną modlitwę w naszym kościele podczas “Godziny łaski” 8 grudnia.

 

“Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

 

W dni powszednie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 7.00 są „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy na te piękna nabożeństwa.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 17 grudnia od godz. 8.30.

 

Spotkanie rady parafialnej i grupy synodalnej będzie w poniedziałek 20 grudnia o godz. 18.00.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą zwaną “Pasterką”, a także na Mszę Świętą o północy w noc sylwestrową.

 

Młodzież oazowa rozprowadza dzisiaj ozdoby choinkowe i sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd podczas ferii zimowych.

 

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Zebrano do puszek 1.305 zł. Niech Bóg Wam błogosławi za złożone ofiary.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.