30 Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny, dlatego dziękujemy za wszystkie ofiary, które dziś zostały złożone na tacę. Przeznaczone są one na potrzeby naszych ojców posługujących na misjach.

 

Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 – po różańcu celebrowana jest Msza Święta.

 

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach. Kartki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać na tacę lub po Mszy świętej, czy też w kancelarii parafialnej.

 

Prosimy, aby przy kupowaniu zniczy i lampionów zwrócić uwagę na to, aby były one bez świętych wizerunków Pana Jezusa, Matki Bożej czy samego krzyża, ponieważ wszystkie one wyrzucane są później do śmieci. W ten sposób dokonuje się prawdziwa profanacja, która czyniona świadomie i dobrowolnie, jest grzechem ciężkim.

 

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, współpracująca od dwóch lat z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie, rozpoczyna realizuję projektu „Rodzina mimo wszystko – poradnictwo rodzinne w obszarach wiejskich i wiejsko-miejskich”, który został dofinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu „Pakiet dla Rodziny”

Projekt ten, skierowany jest do mieszkańców powiatu wadowickiego i chrzanowskiego. Jego celem jest wsparcie w szczególności rodzin z dziećmi na wszystkich etapach jej rozwoju. Aby sprostać temu zadaniu Fundacja Towarzyszenia Rodzinie oferuje różnorodne formy bezpłatnej pomocy specjalistycznej: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej. Ponadto wsparcia udziela doradca rodzinny oraz coach.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach, proszone są o kontakt z fundacją. Numer telefonu do fundacji oraz pozostałe informacje dotyczące projektu można znaleźć na plakatach i na ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.