28 Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.


W tym tygodniu wspominamy m.in.:

– w piątek św. Teresę od Jezusa,

– w sobotę św. Jadwigę Śląską.

 

W środę 13. października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się godzinę wcześniej, a zatem o godz. 16.00 są Nieszpory, następnie o godz. 17.00 Msza Święta, a po Mszy różaniec.

 

Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce XXI Dzień Papieski. Składając dzisiaj ofiary pieniężne do puszek, wspieramy utalentowaną młodzież z biedniejszych obszarów Polski.

 

Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie o godz. 16.30 – po różańcu celebrowana jest Msza Święta.

 

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli do Pana. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach. Kartki z CZYTELNIE wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać na tacę lub po Mszy świętej, czy też w kancelarii parafialnej.

 

Decyzją zarządu naszej zakonnej Prowincji, o. Kamil, po przebytym zawale i problemach zdrowotnych, został skierowany do naszego klasztoru w Piotrkowie Trybunalskim. Bardzo dziękujemy O. Kamilowi za jego dyspozycyjność, życzliwość oraz pełną oddania posługę duszpasterską. Życzymy ojcu Kamilowi dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Misterium słowno – muzyczne w wykonaniu Jana Malika pt. “Pieta w łubinach cienistej polany”. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę dnia 16. października w ramach nabożeństwa maryjnego po Mszy Świętej czyli około godz. 17.45.

 

W czwartek 14. października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół, a także solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask, cierpliwości i darów Ducha Świętego.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.