26 Niedziela Zwykła 29.09.2019


  1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– we wtorek, wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– w środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

– w piątek uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona i założyciela Trzech Zakonów. W tym dniu w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej 4. naszych braci złoży wieczyste śluby zakonne: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

– w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

  1. Od wtorku (1 października) Msze Święte w naszym kościele będą celebrowane o godz. 17.00 – zarówno w dni powszednie, oraz jak i w niedziele.

 

  1. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa różańcowe, które w październiku odprawiane są w naszym kościele, zarówno w dni powszednienie jak i w niedziele, o godz. 16.30. Po nabożeństwie różańcowym sprawowana jest Msza Św. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach. Dla dzieci przygotowane są niespodzianki.

 

  1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W Pierwszy Czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W Pierwszy Piątek Msza Święta o godz. 7.00 i 17.00.

 

UWAGA!!! W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych. Do chorych przyjdziemy z Komunią Świętą w piątek 11 października.

 

  1. W Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest na plakatach. W Pierwszą Sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

  1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Św., a w Pierwszy Piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00. Zachęcamy szczególnie dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania do częstego przyjmowania sakramentów świętych.

 

  1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 będzie śpiewał, podobnie jak w ubiegłych latach, jeden z najstarszych chórów gospel w Polsce, Grodzka Gospel Chór z Krakowa, założony w 1999 r. przez Dunkę Lee Kjeldsen.

 

  1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na ołtarzu bocznym.

 

  1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.