24 Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Obejmujemy modlitwą także wszystkich rodziców, ponieważ oni są pierwszymi wychowawcami, nauczycielami i katechetami w swoich rodzinach, bez Boga bowiem i wiary nie ma prawdziwego wychowania.

 

W dzisiejszą niedzielę odbywa się 30. Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11.00 Metropolita krakowski, Abp Marek Jędraszewski, będzie przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi słowo Boże.

 

We wtorek 13. września przeżywamy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Nieszporami o godz. 17.00. Następnie celebrowana będzie Msza Święta o godz. 18.00 oraz wspólna modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszy Sakramencie. Nabożeństwo zakończymy procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej do Groty. Serdecznie zapraszamy.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzimy m.in.:

– w środę 14. września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

– w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

– w sobotę 17. września święto Stygmatów św. Ojca Franciszka z Asyżu.

 

W najbliższą sobotę o godz. 10, swoje spotkanie po wakacyjnej przerwie, będą mieli ministranci. Jeśli są wśród Was chętni chłopcy, by służyć przy ołtarzu Pańskim,  serdecznie zapraszamy!

 

Informujemy, że od przyszłej niedzieli 18. września do niedzieli 25. września nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte. W tej właśnie intencji modlimy się od października ubiegłego roku. Misje wygłosi znany nam już Ojciec Flawian Bularz z Lublina. Misje Święte są jednym z najważniejszych religijnych wydarzeń w życiu Parafii, poprzez które powinno dokonać się w nas nawrócenie i duchowe odrodzenie. Przeprowadza się je raz na 10 lat, a niejednokrotnie i rzadziej. Mają one swoją określoną strukturę i program. Z zasady żyją własnym życiem i kierują się swoimi prawami. Ich zakres i znacznie są o wiele większe niż rekolekcje, które z reguły przygotowują człowieka do głębszego przeżycia jakiegoś wydarzenia religijnego. Módlmy się nadal, aby czas Misji Świętych był dla nas wszystkich czasem nawrócenia i powrotu do Boga, czasem łaski i odrodzenia się w wierze.

Obok wielu dorosłych  ludzi i dzieci, pięknych rodzin i młodych małżeństw żyjących Bogiem, jest także wielu naszych Parafian, którzy odwrócili się od Boga przez obojętność religijną, grzechy i brak modlitwy. Jednak Pan Bóg kocha każdego człowieka. Kocha także Ciebie, dlatego te słowa są Jego wezwaniem. Jest to wezwanie do nawrócenia, do wiary i pokoju. Tylko wiara religijna daje sens życiu, wiara, której tak bardzo potrzebujemy dzisiaj, gdy jesteśmy umęczeni przez różnego rodzaju doświadczenia i grzechy. Prosimy Cię, byś przyszedł do Tego, który prowadzi ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z grzechu do wolności, abyś przyszedł do Jezusa.

Wszystkich, którzy wierzą, prosimy o modlitwę, a także o apostolskie działanie w domach, pośród sąsiadów i znajomych. Mówcie o Chrystusie! Nie bójcie się głosić Tego, w którym jest nasze życie! Prosimy grupy modlitewne o modlitwę w intencji Misji. Prosimy Rodziny, by modliły się o przerwanie zła: alkoholizmu, narkomanii, pornografii, nieczystości, przekleństwa, hazardu, uzależnienia od TV, internetu czy telefonów komórkowych itp. Prosimy naszych drogich Chorych i Cierpiących, aby ofiarowali swoje cierpienia i otoczyli modlitwą naszą Parafię, bo Wasza modlitwa potrzebna jest nam – duszpasterzom tej Parafii, Misjonarzowi, który będzie głosił Słowo Boże i wszystkim, którzy w naszej Parafii oczekują przebaczenia. Prosimy Rodziców, aby postawili Chrystusa na pierwszym miejscu w swoich rodzinach. Prosimy Was, drogie Dzieci i droga Młodzieży! Niech w Waszych sercach nie zginie wiara, bo na Chrystusie, jak na mocnym fundamencie, możecie zbudować prawdziwe szczęście i na Nim możecie oprzeć całe swoje życie. Kochajmy nasz święty Kościół katolicki.

Prosimy o rezerwowanie sobie czasu na to ważne wydarzenie. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest szczegółowy program Misji. Zabierzmy go do domu i zanieśmy go także sąsiadom i znajomym.

 

Rada Rodziców oraz społeczność szkolna szkoły podstawowej w Brodach serdecznie zaprasza na piknik “Jesienne Przysmaki” w niedzielę 25 września. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na placu przy szkole. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Życzymy spokojnego i błogosławionego tygodnia.