23 Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w czwartek 8. września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,

– w piątek wspomnienie obowiązkowe bł. Anieli Salawy.

W przyszłą niedzielę 11. września odbędzie się 30. Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.

 

Już dzisiaj informujemy, że od 18. do 25. września nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte, których zadaniem jest duchowe odrodzenie i ożywienie parafii. W tej właśnie intencji modlimy się od października ubiegłego roku. Misje wygłosi znany nam już Ojciec Flawian Bularz z Lublina. Prosimy o rezerwowanie sobie czasu na to ważne wydarzenie, które ma miejsce, mniej więcej, raz na 10 lat. W przyszłą niedzielę będzie do zabrania szczegółowy program Misji.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych rodzina i wolontariusze Fundacji “Się Pomaga” zbierają ofiary do puszek na leczenie półrocznego Oliwiera Komana z Wadowic. Stwierdzono u niej rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna. Terapia najdroższym lekiem świata, który raz na zawsze może uwolnić Oskara od skutków SMA i sprawić, że w przyszłości będzie mógł żyć samodzielnie. Niestety jej koszt to ponad 10 mln zł. Prosimy o dołączenie się do tej inicjatywy. Oskarowi możemy także pomóc wchodząc bezpośrednio na stronę Fundacji.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W witrynie jest nowy numer “Małego Gościa Niedzielnego” i czasopisma “Staś”. Tam też można nabyć pierwszy informator w języku polskim i angielskim o naszym kościele p.t. “Perła Polskiej Jerozolimy”. W witrynie znajdziemy także pierwsze pocztówki poświęcone naszemu kościołowi.

 

W piątek 9. września podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, z racji imienin, modlić się będziemy w intencji Br. Klawera, naszego zakrystiana.
Br. Klawerowi oraz wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.