23 Niedziela Zwykła 6.09.2020 r.


Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Ojcowie Bernardyni i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zapraszają na XXVIII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 13. września. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00, a o godz. 11.00 Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski przewodniczył będzie Mszy Świętej.

Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Nieszporami o godz. 17.00.

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 8. września o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w 33-dniowe rekolekcje jako przygotowanie się do całkowitego oddania się Matce Najświętszej. Każdy parafianin ma do wyboru kilka form uczestnictwa w rekolekcjach. Na stronie internetowej: www.oddanie33.pl znajdują się wszystkie informacje i rozważania potrzebne do odbycia rekolekcji. Rozpoczęcie we wtorek 8. września w święto Narodzenia NMP, a zakończenie 10. października. Szczegóły znajdują się także w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej w zakładce “Aktualności”.

Nasza parafia organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 25. września do 2. października b.r. Zapisy do dnia 15. września w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”.

Prosimy o wsparcie finansowe przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W środę 9. września podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, z racji imienin, modlić się będziemy w intencji Br. Klawera, naszego zakrystiana, któremu dziękujemy za życzliwość i oddaną posługę w naszym kościele i klasztorze. Bratu Klawerowi oraz wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.