15 Niedziela Zwykła 12.07. 2020 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości.

 

W liturgii tego tygodnia  przeżywamy m.in.

– w czwartek 16. lipca wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej,

– w sobotę 18. lipca święto św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

 

W poniedziałek 13 lipca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie.O godz. 17.00 Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą.

Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na apel Abpa Marka Jędraszewskiego dotyczący pomocy poszkodowanym w wyniku zalań i podtopień po ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 1.971 zł. Ofiary zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dzisiaj druga tura wyborów na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Udział w wyborach, zgodnie z sumieniem, jest obowiązkiem wszystkich, a dla katolików świeckich jest powinnością wynikająca z ich chrześcijańskiego powołania i jedną z form ewangelizacyjnej misji w świecie. Bądźmy zatem aktywni w głosowaniu i idźmy do urn wyborczych.

Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, drukarki, monitory itp.). Zbieranie sprzętu odbywa się w strażnicy OSP w Brodach do środy 15 lipca do godz. 13.00. Przychody z akcji wspomogą misje prowadzone w najbiedniejszych krajach świata m.in. Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy potrzebnych łask i błogosławionej niedzieli.