14 Niedziela Zwykła 5.07. 2020 r.


Trwa czas wakacji i urlopów. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy Świętej w każdą niedzielę.

W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W liturgii tego tygodnia  przeżywamy m.in.

– w środę 8. lipca święto św. Jana z Dukli, bernardyna, patrona Polski,

– w sobotę 11. lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Br. Izydor odwiedzi chorych w najbliższy piątek 10. lipca od godz. 8.30.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą.

Odpowiadając na prośbę Abpa Marka Jędraszewskiego, w dzisiejszą niedzielę 5. lipca  we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas w Krakowie.

Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, drukarki, monitory itp.). Zbieranie sprzętu odbywa się w strażnicy OSP w Brodach do 15 lipca do godz. 13.00. Przychody z akcji wspomogą misje prowadzone w najbiedniejszych krajach świata m.in. Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy potrzebnych łask i błogosławionej niedzieli.