15 Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.


Witając serdecznie wszystkich Pielgrzymów i Gości, życzymy doświadczenia Bożej obecności przebywając na tym świętym miejscu, omodlonym przez rzesze wiernych.

 

Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie miała miejsce w niedzielę 12 września b.r. w Warszawie. Metropolita krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby do tej uroczystości przygotować się poprzez dziewięciotygodniową Nowennę, która przyczyni się “do lepszego poznania jego nauczania, jak i do głębszego zapisania jego osoby w naszych sercach”. Arcybiskup pragnie, aby od dzisiaj, każdy dzień był związany z konkretnym słowem kardynała Wyszyńskiego, i aby szczególnym dniem medytacji nad jego dziedzictwem była sobota, dzień poświęcony Maryi, Matce naszego Pana, tak bardzo umiłowanej przez Prymasa Tysiąclecia, której wszystko zawierzył. Modlitwy nowenny będziemy kontynuować podczas codziennej, wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

W najbliższy wtorek 13 czerwca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będą Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. w piątek 16. lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel. To jest święto dla wszystkich czcicieli Matki Bożej, którzy noszą szkaplerz.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.

 

W ubiegłą niedzielę w zbiórce ofiar do puszek dla rodzin, które ucierpiały w pożarze 30 domostw w miejscowości Nowa Biała, zebraliśmy 4.910 zł. Dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc i życzymy wszystkim ofiarodawcom obfitych Bożych łask.

 

Przed grotą trwają prace wykończeniowe i ogrodnicze przy kamiennej gwieździe, jako symbolem Matki Najświętszej nazywanej “Gwiazdą zaranną” lub “Gwiazdą morza”. Więcej o tej pięknej i ogromnej inwestycji jednej z rodzin naszej parafii powiemy w najbliższym czasie.

 

Bardzo gorąco dziękujemy pewnej rodzinie z naszej parafii za pomysł oraz ufundowanie donic z kwiatami i ozdobnych stelaży nad grotą Matki Bożej. Całość inwestycji to 3 tys. zł.

 

Równie serdecznie dziękujemy pewnej osobie z naszej parafii za dar 1. tys. zł na odnowienie tabernakulum w naszym kościele,  a także pewnej rodzinie, także z naszej parafii, za ofiarę 2 tys. zł na kwiaty i udekorowanie kościoła na sierpniowe uroczystości odpustowe.

 

Z całego serca pragniemy także podziękować pewnej rodzinie z Krakowa – pielgrzymom, którzy umiłowali ten kościół, za ufundowanie bogato zdobionych obrusów na ołtarze w naszym kościele. Całość inwestycji to 2 tys. zł. Obrusy będą założone na odpust Wniebowzięcia NMP – Patronki naszego kościoła i parafii.

 

Gorąco zachęcamy do czytania “Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.