Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 r.


Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie ślubów małżeńskich nastąpi podczas każdej Mszy Świętej. Wszystkim rodzinom przekazujemy życzenia wielu łask i Bożych sił do wypełnienia powierzonej im misji.

 

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na Mszę Świętą i uroczyste nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00. Za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 

Wiele osób pragnie rozpocząć Nowy Rok z Jezusem. Zapraszamy zatem do naszego kościoła na Mszę Świętą o północy w “Noc Sylwestrową”.

 

W sobotę, 1. stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Podczas Mszy Świętych o godz. 10.00 oraz 12.00, osoby chętne złożą akt indywidualnego oddania się Matce Najświętszej.

 

W przyszłą niedzielę 2. stycznia po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w naszym kościele dnia 6. stycznia o godz. 14.30. Obok młodzieży franciszkańskiej i ministrantów, wezmą w nim udział zespoły oraz indywidualni wykonawcy. Koncert nie jest konkursem. Chcemy modlić się, wspólnie kolędując. Do przeglądu mogą się nadal zgłaszać zarówno całe rodziny, jak i grupy, zespoły i osoby indywidualne.

 

Jutro rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej w zakładce “Aktualności”.

 

Miejska Orkiestra Dęta w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny w bazylice OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 2. stycznia o godz. 16.00.