Boże Narodzenie – 25 grudnia 2023r.

Boże Narodzenie – 25 grudnia 2023r.


1. Uroczystą Mszą Świętą o Północy, zwaną “Pasterką” rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Bóg, który jest Miłością zamieszkał pośród nas jako człowiek, a rodząc się w ludzkiej rodzinie, uświęcił ją pokorą Bożego uniżenia i narodzenia w ubóstwie i chłodzie betlejemskiej nocy. Niech Jezus będzie odtąd najważniejszą osobą w naszym życiu i miłowaną ponad wszystkich i ponad wszystko.
2. W dniu dzisiejszym Msze Święte są sprawowane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
3. Jutro, w drugi dzień świąt, obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W środę przeżywamy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Świętej poświęcenie wina. W czwartek obchodzimy święto Świętych Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę 31 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny. W tym dniu, po Mszy św. o godz. 12.00, która będzie sprawowana w intencji członków Róż Różańcowych odbędzie się zmiana tajemnic. Natomiast o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna i przebłagalna za grzechy na zakończenie roku kalendarzowego. Wiele osób pragnie rozpocząć Nowy Rok 2024 z Panem Jezusem. Zapraszamy zatem do naszego kościoła na Mszę Świętą o północy w “Noc Sylwestrową”.
4. Ostatnia w tym roku Msza św. o uzdrowienie na duszy i na ciele odbędzie się w najbliższą sobotę 30 grudnia o godz. 19.00. Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.
5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie świątecznych dekoracji kościoła i szopki. Szczególnie pragniemy podziękować pewnej osobie, za ufundowanie nowych figurek do szopki, a także wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli to piękne dzieło.
6. Program wizyty duszpasterskiej zwanej popularnie “Kolędą”, wywieszony jest już na tablicy ogłoszeń i podany na stronie internetowej.
7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom, dziękując dziś za wszelkie przejawy życzliwości, życzymy, aby Boża Dziecina nieustannie błogosławiła zdrowiem, pokojem i niebiańską miłością. Błogosławionych Świąt!