1 Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zamiarem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00.

W poniedziałek obchodzimy św. Mikołaja, biskupa.

We środę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, o godz. 16.30 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy “Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP”. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do udziału we Mszy Świętej.

Także w tę wielką uroczystość przeżywamy GODZINĘ ŁASKI między godziną 12.00 a 13.00. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

         W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili stan kapłański. Takie jest bowiem przesłanie i polecenie Maryi. Zachęcamy gorąco do modlitwy w domu, w tym dniu i o tej godzinie.

“Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 i w sobotę o 7.00  naszym kościele są Roraty. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach. Prosimy wszystkich do zabierania świec lub lampionów na Roraty.

Pragniemy poformować, że renowacja Tabernakulum według planów miała rozpocząć się w listopadzie, ale ze względu na zmianę wykonawcy, będzie dokonana na początku przyszłego roku. Bliższe informację będą podawane w najbliższym czasie.

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Powierzamy się wstawiennictwu Matki Najświętszej, która przewodzi nam w czasie Adwentu. Byśmy byli zdolni otworzyć serca na Boże działanie.