3 Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024

3 Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024


1. Z postanowienia Ojca Świętego Franciszka przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, której zadaniem jest promowanie czytania i rozważania Pisma Świętego.
2. W czwartek, w święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła, kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. W przyszłą niedzielę 28. stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, z racji imienin, modlić się będziemy w intencji O. Tomasza, wikariusza naszej parafii i katechety. O. Tomaszowi, wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia oraz Babciom i Dziadkom z okazji ich święta – składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.
4. Zapraszamy serdecznie na pierwszą w nowym roku Mszę Świętą o uzdrowienie na duszy i na ciele, która odbędzie się w poniedziałek 5 lutego 2024 r. o godz. 19.00 – we wspomnienie liturgiczne św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Święta Agata – zgodnie z tradycją jest wzywana przy zagrożeniach związanych z działaniem żywiołów, zwłaszcza ognia i pożarów. Sól, którą święcimy w jej wspomnienie, tzw. “sól świętej Agaty”, jest używana dla ochrony domu i obejścia przed nawałnicami, niszczącym wiatrem, ogniem i powodzią, a także dla odpędzenia mocy zła i wszelakich nieszczęść i klęsk. W tym dniu święci się także chleb. Święta Agata jest patronką “Amazonek” – kobiet cierpiących z powodu raka piersi oraz osób walczących z  chorobą nowotworową. W tym dniu pragniemy modlić się szczególnie za takie właśnie osoby, które otoczymy modlitwą wstawienniczą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Prosimy przekazać nasze zaproszenie wszystkim, którzy pragną takiej właśnie modlitwy we wspólnocie Kościoła.
5. W miniony piątek odbył się pogrzeb ŚP. Krystyny Kucharskiej z Brodów, natomiast wczoraj ojciec proboszcz wziął udział w pogrzebie ŚP. Rozalii Kluska (mamy pana Jana Kluski) w Tokarni. Msza św. od parafii za spokój duszy ŚP. Rozalii Kluska odbędzie się 15 marca o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…