18 Niedziela Zwykła 2.08. 2020 r.


W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

Miesiąc sierpień od roku 1984 jest w Polsce miesiącem trzeźwości. Został, on wybrany jako czas szczególnie poświęcony Maryi oraz miesiąc ważnych rocznic patriotycznych. Zachęcamy zatem do podjęcia abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej.
W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także do naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej.

W pierwszy piątek, w okresie wakacyjnym Msza Święta jest tylko o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Przypominamy i prosimy, aby kto może, przyjmował Komunię Świętą na klęcząco.

 

Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w asyście w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig.

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem, wielkim pielgrzymem i świadkiem Medjugorie, organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 25. września do 2. października b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Wpisowe 100 euro. Jeżeli, z powodu epidemii czy też zamknięcia granic, pielgrzymka nie odbyłaby się, wtedy wszystkie koszta w całości będą zwrócone. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się na ulotkach, w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”. Nie bójmy się. Nasze ocalenie jest w Niepokalanym Sercu Maryi.

Dzisiaj po Mszach Świętych przyjaciele i znajomi 36-letniej Eweliny Baklarz pochodzącej z Kalwarii Zebrzydowskiej zbierają ofiary do puszek na jej bardzo kosztowne leczenie związane z bardzo rzadkim rodzajem  nowotworu. Na świecie jest tylko 60 podobnych przypadków. Nie ma możliwości leczenia refundowanego. Nadzieję daje immunoterapia, której koszt wynosi 50 tys. zł miesięcznie. Bardzo prosimy o pomoc.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim tu obecnym i waszym rodzinom życzymy potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i błogosławionego tygodnia.