17 Niedziela Zwykła 26.07. 2020 r.


Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, życząc błogosławionego pobytu na kalwaryjskich Dróżkach.

Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu sierpniu. W tym dniu gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W ubiegłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, miało miejsce błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.  Zebrane ofiary w kwocie 1.446 zł będą przekazane na potrzeby misjonarzy.

 

Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztof 2019 – 1 gr za 1 km oraz innych akcji organizowanych przez MIVA Polska zostało zrealizowanych 91 projektów polskich misjonarzy i misjonarek z 31 krajów świata.

Przekazane fundusze to prawie 758 tysiące euro, tj. ponad 3 mln zł. Zakupiono za te pieniądze:

  • 58 samochodów, 3 busy, 1 ambulans;
  • 31 motocykli, 155 rowerów, 1 łódź, 1 quad, 3 silniki do łodzi;
  • 42 wózki inwalidzkie.

Zrealizowane projekty według kontynentów: Afryka – 53, Ameryka Południowa – 25, Azja i pozostałe – 8. Niech Bóg błogosławi Wam za Waszą ofiarność.

 

Zapraszamy młodzież, dzieci komunijne i dzieci młodsze do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach Odpustu Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Sukienki do wypożyczenia są u Pani Agnieszki Kulig. Prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w Asyście, o kontakt z Panią Agnieszką.

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy czwartek 30 lipca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem wielkim pielgrzymem i  świadkiem Medjugorie organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 25. września do 2. października b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Wpisowe 100 euro. Jeżeli, z powodu epidemii czy też zamknięcia granic, pielgrzymka nie odbyłaby się, wtedy wszystkie koszta w całości będą zwrócone. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się na ulotkach oraz na naszej stronie parafialnej w zakładce “Aktualności”.

Zachęcamy do czytania “Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim tu obecnym i waszym rodzinom życzymy potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i błogosławionego tygodnia.