10 Niedziela Zwykła – 6.06.2021 r.


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, a zatem osobom, które przygotowały i ozdobiły kaplice i ołtarze, osobom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz niosącym poduszki, dzieciom rocznicowym, orkiestrze kalwaryjskiej, a także Wam, rodzice i opiekunowie, za zaangażowanie i świadectwo wiary. Dziękujemy także za nagłośnienie, a OSP za zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas procesji.

 

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesje eucharystyczne z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w Oktawie Bożego Ciała prosimy wszystkich wiernych. Zakończenie Oktawy i błogosławieństwo wianków w czwartek.

 

W najbliższy piątek 11. czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mszy Świętej w tym dniu przewodniczyć będą nasi nowowyświęceni kapłani, którzy wczoraj w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przyjęli święcenia kapłańskie. W tym dniu będzie procesja eucharystyczna, podobnie jak przez Oktawę Bożego Ciała.

 

W przyszłą niedzielę 13 czerwca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będą Nieszpory i śpiewana Litania loretańska,
a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieci klas czwartych obchodzić będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

 

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 30. sierpnia do 6. września b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”. Serdeczne zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.