1 Niedziela Adwentu 1.12.2019


 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela o podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli objawienia się Boga w ludzkim ciele, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, ponieważ Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale na końcu czasów, jak to sam zapowiedział.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

 1. “Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

 

 1. W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 są Roraty, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Prosimy wszystkich do zabierania świec lub lampionów na Roraty. Ponieważ dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, stąd materiały roratnie przybliżą uczestnikom spotkań adwentowych osobę kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja będzie miła miejsce 7 czerwca 2020 r. w Warszawie.

 

5. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30, natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i innych ludzi. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

 1. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą od godz. 16.30, a w pierwszy piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

 1. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 3 grudnia o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

 1. W przeddzień liturgicznych obchodów uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki naszej Prowincji zakonnej OO. Bernardynów, gorąco zapraszamy do naszego kościoła na koncert w wykonaniu znanego nam i cenionego muzyka Roberta Budzynia, w przyszłą niedzielę 8 grudnia na godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W piątek wspominamy św. Mikołaja, biskupa.

 

 1. Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W “Małym Gościu Niedzielnym” znajdują się gotowe lampiony adwentowe.

 

 1. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.