Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.


Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas każdej Mszy Świętej. Wszystkim małżonkom i rodzinom przekazujemy życzenia wielu łask Bożych i sił do wypełnienia małżeńskiego i rodzicielskiego powołania.

W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Świętą i uroczyste nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00.

W piątek, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I piątek oraz I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą 8 stycznia od godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich od domu do domu. Odwiedzimy w domach te rodziny, które tego sobie życzą i pragną, aby się wspólnie pomodlić. Prosimy, aby zainteresowane rodziny indywidualnie umawiały się z duszpasterzami na dany dzień telefonicznie lub w kancelarii parafialnej. Nie chcemy natomiast zostawiać bez modlitwy i błogosławieństwa naszych parafian. Dlatego serdecznie zapraszamy do naszego kościoła mieszkańców danego rejonu na Mszę Świętą w Waszej intencji. Po Mszy świętej będą rozdawane tradycyjne obrazki kolędowe oraz egzorcyzmowana i poświęcona woda. Kto będzie chciał, może nas wtedy wesprzeć ofiarą. Plan Mszy Świętych w intencji rodzin z danego rejonu umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Msze Święte kolędowe rozpoczną się od jutro 28 grudnia. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjść w danym dniu, może to uczynić w innym.

 

Plan Mszy Świętych przedstawia się następująco:

 

28.12.2020 r. (poniedziałek) Msza Święta o godz. 17.00 w intencji Parafian:

od posesji P. Brózda do posesji P. Dańko,
od posesji P. Kościelniak do posesji P. Golonka,

od posesji P. Kosek do posesji P. Talaga.

      

29.12.2020 r. (wtorek) Msza Święta o godz. 17.00 w intencji Parafian:

od domu weselnego Ostoja Garden do posesji P. Pac,

od Domu Ludowego do posesji P. Radoń.

 

30.12.2020 r. (środa) Msza Święta o godz. 17.00 w intencji Parafian:

Leśnica od posesji P. Róg do posesji P. Kosek,

Brody od posesji P. Mlak do posesji P. Zaręba,

Brody od posesji P. Ślósarczyk do posesji P. Mieleckich.

 

02.01.2021 r. (sobota) Msza Święta o godz. 17.00 w intencji Parafian:

Od posesji P. Banasik do posesji P. Graca,

Od posesji P. Biela do posesji P. Moskała czyli mieszkańcy Białej Drogi.