21 Niedziela Zwykła 23.08. 2020 r.


W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość I. Komunii Świętej. Dzieciom i ich rodzicom życzymy, aby przez całe życie kochały Pana Jezusa ponad wszystko i jak najczęściej przyjmowały Go w Eucharystii. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za posprzątanie kościoła i terenów przykościelnych, za dekoracje i złożony dar ołtarza – tj. 3 Maryjne ornaty. Ojcu Fabianowi dziękuję za całoroczny trud przygotowywania dzieci do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

Biały Tydzień przedstawia się następująco:

– dzieci klasy 3A uczestniczą we Mszy Świętej w poniedziałek, środę i piątek,

– dzieci klasy 3B uczestniczą we Mszy Świętej we wtorek, w czwartek i sobotę.

Msza Święta dziękczynna za Pierwszą Komunię Świętą będzie w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 29 sierpnia o godz. 16.00.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w poniedziałek święto świętego Bartłomieja, Apostoła,

– w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

W przyszłą niedzielę 30. sierpnia podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci klasy 4-tej obchodzić będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji o. Kasjan zaprasza na spotkanie z rodzicami i dziećmi w piątek 28. sierpnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Spowiedź dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy pewnej osobie z naszej parafii za ofiarę 2 tys. zł. na maryjne obrusy do naszego kościoła, które były założone na czas odpustu. To jest dar wdzięczności tej osoby za otrzymane łaski i opieką Matki Bożej.

Dziękujemy również bardzo serdecznie pewnej rodzinie z naszej parafii za ofiarę 4 tys. zł na świąteczne obrusy do naszego kościoła, założone w dniu dzisiejszym. To jest także dar wdzięczności za Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi.

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 8-dniową autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 25. września do 2. października b.r. Całkowity koszt to 380 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.