1 Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.


Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej z kazaniem pasyjnym o godz. 12.00.

Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze św. z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

 

W  czwartek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

 

W ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową w składkach na pomoc Caritas dla Ukrainy zebraliśmy 10.284 zł. Składamy Wam serdeczne “Bóg zapłać”. Dziękujemy także za włączenie się w program “Gmina Kalwaria pomaga Ukrainie”. Jesteśmy w stałym kontakcie z oddziałem Caritas w Zakrzowie. Potrzebna jest szczególnie męska, damska i dziecięca bielizna osobista, skarpety, klapki, obcinacze do paznokci i pilniki, ładowarki do komórek oraz powerbanki.

 

W Archidiecezji krakowskiej trwa peregrynacja ikony Świętej Rodziny. To czas szczególnej modlitwy za każdą rodzinę, aby była silna Bogiem, a jej członkowie trwali w więzi z Chrystusem na wzór Maryi i świętego Józefa. Nasza parafia włączy się w modlitwę w kościele Św. Anny w Zakrzowie w poniedziałek 7. marca od godz. 9.00 do godz. 12.00.  Będziemy zawierzać w naszej modlitwie wszystkich małżonków i nasze rodziny, prosząc jednocześnie o pokój na świecie. Program naszej modlitwy przedstawia się następująco. O godz. 9.00 część różańca, o 10.00 Msza Święta połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, o godz. 11.00 Droga krzyżowa w intencji rodzin. Prosimy, aby nasi Parafianie zaplanowali czas w ten sposób, abyśmy się mogli modlić wspólnie we wskazany dzień.

 

Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie modlitewne o nawrócenie narodów i pokój na świecie. Czuwanie rozpocznie się 11. marca o godz. 18.00, a zakończy w sobotę 12. marca o godz. 2.00. Modlitwie przewodniczyć będą nasi przyjaciele z grupy medjugorskiej.

 

Wszystkim Kobietom z racji przypadającego we wtorek ich Święta składamy życzenia obfitych łask, zdrowia i opieki Matki Najświętszej.